Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Markizy kempingowe – sposób na ochronę przed słońcem

Markizy to jedno z najlepszych akcesoriów, jakie wymyślono dla kamperowiczów. Można je rozłożyć w dowolnym miejscu, by zyskać dodatkową, zacienioną przestrzeń przed pojazdem. Markiza skutecznie chroni przed deszczem, a wzbogacona o ściany boczne, może również chronić przed wiatrem. To dobre rozwiązanie dla każdej osoby, która ceni sobie outdoorowy wypoczynek.

Jak wygląda montaż markizy?

Aby markiza była bezpieczna dla osób przebywających na kempingu, wymaga solidnego zamontowania do dachu kampera. W takim przypadku nie ma mowy o prowizorce. Silny powiew wiatru mógłby poderwać markizę do góry, a ta mogłaby uderzyć w osobę przechodzącą obok Twojego kampera. Nieprawidłowo zamontowana markiza może też być zagrożeniem dla osób, które przemieszczają się samochodem po kempingu. Warto więc w pierwszej kolejności myśleć o bezpieczeństwu wszystkich osób, które korzystają z miejsca wypoczynkowego. Aby zadbać o solidny montaż, należy skorzystać z adaptera dachowego. Takie akcesoria kempingowe zwykle nie są sprzedawane razem z markizami, trzeba je kupić osobno.

Czym jest adapter dachowy do markizy?

To urządzenie, które umożliwia dokładne dopasowanie markizy do modelu danego kampera. To ważne, ponieważ niektóre pojazdy kempingowe mają na przykład zakrzywiony dach, dlatego samodzielne dopasowanie markiz do samochodu może być trudne. Adapter ułatwia wykonanie tego zadania, dzięki czemu zamocowana markiza nie będzie przemieszczać się przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych.

Dlaczego warto kupić markizę do kampera?

Ponieważ gwarantuje ona nie tylko świetną ochronę przed słońcem, ale też umożliwia stworzenie dodatkowej przestrzeni wypoczynkowej. Dzięki temu dzieci zyskają przestrzeń na zabawę, a Wy będziecie mogli wystawić meble turystyczne przed pojazd i cieszyć się spokojnie pitą kawą czy przerwą na coś słodkiego. Co więcej, markizy ze ścianami bocznymi umożliwiają też stworzenie przestrzeni na przechowywanie części bagażu, na przykład rowerów czy wózków dla dzieci. To ułatwia utrzymywanie porządku we wnętrzu pojazdu!