Filter

Wygodny transport rowerów w kamperze – bagażniki ścienne

Mawia się, że do kampera można dokupić wszystko z wyjątkiem przestrzeni. To prawda, ale na szczęście istnieją sposoby, które umożliwiają na sprytne wykorzystanie dostępnej przestrzeni i zapewnienie sobie pełnego komfortu! Doskonałym przykładem tego rozwiązania są bagażniki ścienne do przewożenia rowerów.

Bagażnik ścienny -co musisz o nim wiedzieć?

Bagażniki ścienne montuje się na tylnej ścianie kampera albo przyczepy kempingowe. To akcesoria idealne dla osób, które cenią sobie aktywne podróżowanie. Warto wiedzieć, że dzięki bagażnikom ściennym możecie bez problemu zabrać ze sobą w podróż nawet cztery rowery! To znakomite rozwiązanie na przykład dla rodzin – dzięki temu możecie zapewnić dzieciom odpowiednią dawkę ruchu w ciągu dnia, a możemy Wam zagwarantować, że po całodziennej przejażdżce nikt nie będzie narzekał na nudę! Jednoślady umożliwiają swobodne docieranie tam, gdzie przeciskanie się kamperem czy nawet mniejszym autem osobowym byłoby po prostu niemożliwe. To najlepszy sposób dla tych osób, które lubią zwiedzać w mieście nie tylko te najbardziej charakterystyczne miejsca, ale również chętnie przecierają szlaki znane tylko lokalnym. Na rowerze można swobodnie eksplorować przestrzeń, korzystając z wygodnych ścieżek rowerowych lub po prostu z wiejskich drog.

Bagażnik do kampera – na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim warto sprawdzić, czy bagażnik zapewnia odpowiednie bezpieczeństwo .Co to oznacza? Na początek sugerujemy sprawdzić, czy jest on dostosowany do tego, by zapobiegać przesuwaniu się roweru w trakcie transportu. Kolejnym, bardzo istotnym elementem jest to, czy uchwyty do kół są regulowane – to ważne, ponieważ jeśli będziemy chcieli zabrać zarówno rowery dla osób dorosłych, jak i dla dzieci, to musimy zadbać o ich odpowiednią stabilizację.