Filter

Czujnik gazu na kemping

Gaz jest powszechnie używany w kamperach – do ogrzewania czy zasilania lodówek. Z tego względu każdy kamperowicz powinien zaopatrzyć się w czujnik gazu. Dzięki niemu zadbasz o bezpieczeństwo wszystkich osób przebywających w mobilnym domku. Czujnik gazu pomoże wykryć ewentualną nieszczelność instalacji i natychmiast powiadomi Was o tym.

Czujnik gazu do kampera

W kamperach i przyczepach kempingowych najlepiej sprawdzają się czujniki gazu od Dometic. Są niezawodne – po wykryciu nieszczelności uruchamiają natychmiastowy sygnał alarmowy: dźwiękowy oraz wzrokowy. Dzięki temu nie ma szans, że go przegapisz.

Co ważne, czujnik gazu Dometic wykrywa nie tylko gaz LPG, ale też tzw. „gazy oszałamiające”, w których wykorzystuje się chociażby butan czy etan. Czujnik z naszego sklepu z akcesoriami  kempingowymi może działać jako samodzielne urządzenie, ale można go też połączyć z innymi systemami alarmowymi Dometic, na przykład z MagicSafe.

Drugą polecana przez nas marką jest LINNEPE. To czujnik, który doskonale wykrywa nawet minimalne stężenie gazu – dzięki temu możesz szybko zareagować. Czujnik LINNEPE wydaje dźwięki oscylujące wokół 80 decybeli – spokojnie usłyszysz je nawet podczas snu.

Wskaźnik gazu do kampera Dometic

Na wszelkie wyjazdy kempingowe polecamy również nasze wskaźniki gazu. Dzięki nim można z łatwością skontrolować poziom gazu w zbiornikach. To znaczące ułatwienie podczas podróży kamperem – nie ryzykujesz, że zostaniesz bez gazu w najmniej oczekiwanym momencie. Co ważne, wskaźnik Dometic jest urządzeniem kieszonkowym, dlatego dobrze sprawdzi się nie tylko w domu na czterech kółkach, ale również na przykład na łódce, biwaku i wszędzie tam, gdzie korzystasz z gazu do gotowania.

Gaz w kamperze – zadbaj o bezpieczeństwo

Trudno wyobrazić sobie podróże kamperem bez gazu – w końcu jest on używany nie tylko do gotowania, ale też do ogrzewania wody czy pojazdu. I choć prawidłowo używane butle gazowe nie stanowią zagrożenia, a awarie czy nieszczelności w regularnie serwisowanych kamperach zdarzają się rzadko, to jednak nie można wykluczyć takiej opcji. Warto zadbać o bezpieczeństwo podróżujących dzięki czujnikom gazu do kampera!