Filter

Organizery kempingowe do kampera i przyczepy

Utrzymywanie porządku na kempingu jeszcze nigdy nie było tak proste! To wszystko jest zasługą organizerów, które umożliwiają sprytne przechowywanie asortymentu w pojeździe kempingowym. To istotne zwłaszcza w przypadku osób, które podróżują rodzinnie i potrzebują zadbać o wspólną przestrzeń.

Jak organizować przestrzeń w kamperze?

Warto podzielić bagaż na kilka kategorii – to ułatwi układanie rzeczy. Na pewno przydatną rzeczą w kamperze jest organizer kempingowy na buty. Buty na spacer, klapki na plażę czy na basen, obuwie do chodzenia wewnątrz kampera czy wreszcie zapasowe buty na zmianę – taki zestaw przy kilkuosobowej rodzinie daje kilkanaście par butów! Organizer pomoże zachować porządek i uniknie układania wieży z obuwia przed wejściem do kampera czy przyczepy kempingowej.

Jeśli planujesz remont kuchni, rozważ zakup szafki kempingowej ze zintegrowanym, ukrytym zlewem. Została ona zaprojektowana w taki sposób, by pomieścić jak najwięcej garnków i patelni. W szafce znajdują się również wydzielone przestrzenie, w których można przechowywać na przykład talerze, kubki, deski do krojenia czy miseczki. Tak przemyślany podział gwarantuje utrzymanie porządku również wewnątrz organizera kempingowego.

Pranie w kamperze

Dłuższe wyjazdy często wymagają zrobienia prania, które później należy gdzieś rozwiesić. Mokre ręczniki, które znosimy do domu na kółkach po powrocie z plaży również trzeba pozostawić rozwieszone do wyschnięcia. Niestety, przewieszanie ich przez meble w kamperze może nie skończyć się dobrze – tapicerka na tym ucierpi. Znacznie lepszą opcją jest zakupienie uchwytu na ręczniki. Można go zamontować do ramy krzesła czy stołu i dzięki temu później swobodnie rozwieszać mokre rzeczy. Wśród przyczepnych organizerów kempingowych warty uwagi jest tez mały kosz na śmieci – może być przydatny na przykład do odpadów bio albo do segregacji plastików. W kamperach raczej trudno byłoby postawić kilka śmietników standardowej wielkości, dlatego takie małe organizery-śmietniczki ułatwiają segregację, a jednocześnie nie zajmują zbyt wiele miejsca.