Filter

Czyszczenie toalet w kamperze

Do toalet w kamperach nie można stosować tradycyjnych środków czystości czy uniwersalnego papieru toaletowego. Mogłoby to zaszkodzić sprawności toalety – zwykły papier wolno się rozpuszcza i zmienia w małe granulki, które mogłyby zapchać odpływ. Aby uniknąć związanych z tym nieprzyjemności, w kamperze powinieneś stosować specjalny, łatwo rozpuszczalny papier kempingowy.

Jak dbać o czystość toalety w kamperze?

Korzystanie z toalety w kamperze budzi u laików wiele wątpliwości. Zapewniamy, że nie ma czego się obawiać! Opróżnianie zbiorników jest bardzo proste, a kwestie związane z czystością ograniczają się tak naprawdę do wlania specjalnego koncentratu do pojemnika raz na jakiś czas. W kamperach stosujemy przede wszystkim koncentraty do pielęgnacji zbiornika na fekalia. Dzięki nim można pozbyć się nieprzyjemnych zapachów i zapobiec ich rozprzestrzenianiu się po kamperze. Ponadto koncentraty wspomagają rozkład ciał stałych w zbiorniku i tym samym ułatwiają jego opróżnianie.

Płyn do wody czystej do spłukiwania w kamperze

Wszystkim kamperowiczom polecamy również sprawdzone płyny do wody czystej Thetford. Taki koncentrat dodaje się do wody do spłukiwania. Zapobiega on tworzeniu się nieprzyjemnych zapachów i pomaga rozkładać papier i felkalia. To sprawia, że późniejsze opróżnianie brudnych zbiorników jest praktycznie bezproblemowe.

Środek czyszczący do muszli klozetowej w kamperach

Last, but not least – środek do czyszczenia muszli to absolutny must have na kempingu. Dzięki niemu usuniesz wszelkie osady i kamień, a jednocześnie zapobiegniesz rozwojowi bakterii. Co ważne, preparat jest bezpieczny dla muszli oraz dla plastikowych uszczelek, dlatego można go spokojnie stosować w kamperze. Unikaj stosowania w muszli domowych środków czyszczących – możesz uszkodzić kamperową muszlę klozetową i narazić się na niepotrzebne wydatki.

Jeśli potrzebujesz pomocy w zakresie doboru chemii indywidualnie do Twojego kampera czy przyczepy kempingowej, zapraszamy do kontaktu. Nasi specjaliści ze sklepu z akcesoriami kempingowymi chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania!