Filter

Przewody elektryczne do kamperów i przyczep kempingowych umożliwiają bezproblemowe rozprowadzenie prądu po całym pojeździe. Na kempingach stosuje się je w celu zasilenia elektrycznością kampera czy przyczepy kempingowej. Przewody elektryczne umożliwiają swobodne korzystanie z oświetlenia i pozostałej elektryki w pojeździe.

Jak wybrać przewód elektryczny do kampera?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na długość takiego przewodu, ponieważ w przypadku dużego kampera lub przyczepy kempingowej może to mieć kluczowe znaczenie. W ofercie posiadamy m.in. przewód caravaningowy o długości 1,5 metra, 5 metrów, 8 metrów, 10 metrów  lub nawet 25 metrów. Tak szeroki wybór gwarantuje możliwość swobodnego dopasowania przewodu do Twojego pojazdu caravaningowego. Pamiętaj o tym, że im dłuższy przewód zakupisz, tym łatwiej będzie Ci operować nim na postoju czy kempingu. Bywa i tak, że do miejsca poboru prądu nie da się podjechać kamperem bezpośrednio i trzeba pozostawić pojazd kilka metrów dalej. W takiej sytuacji warto mieć w swoim pojeździe długi przewód elektryczny, dzięki któremu uzupełnienie energii nie będzie żadnym problemem.

Co składa się na przewody znajdujące się w ofercie akcesoriów kempingowych CarGO? To połączenie standardowego, europejskiego wejścia 230 V ze złączem CEE.

Czym różni się kabel od przewodu elektrycznego?

Warto wiedzieć, że kabel i przewód to nie to samo. Na jeden kabel może składać się kilka przewodów, co sprawia, że kable można stosować wówczas, gdy potrzebny jest duży pobór mocy. W warunkach outdoorowych do codziennego użytku zwykle wystarczają przewody elektryczne. Umożliwiają one bezproblemowe korzystanie nawet z urządzeń, które potrzebują więcej mocy do działania. Mowa tu między innymi o lodówkach czy kuchenkach mikrofalowych stosowanych w kamperach oraz przyczepach kempingowych. Dzięki przewodom elektrycznym zadbasz też o zasilanie mniejszych urządzeń, takich jak na przykład tablety, laptopy, smartfony czy systemy nawigacyjne.