Filter

Gaz to ważne źródło energii w kamperze. Wyróżnia go niska cena i wydajność, dzięki której można postawić na  pełną swobodę podczas podróży. Dodatkowo na rynku pojawia się coraz więcej butli kompaktowych i stosunkowo lekkich, optymalnych do stosowania w pojazdach kempingowych. Warto zadbać o odpowiednie akcesoria do gazu w kamperze czy w przyczepie kempingowej, by zadbać o bezpieczeństwo i komfort podczas przygód outdoorowych.

Jak zabezpieczyć instalację gazową w kamperze?

Nie każdy wie o tym, że instalacje gazowe ulegają zanieczyszczeniu przez kontakt z cząsteczkami oleistymi. Takie cząsteczki unoszą się podczas korzystania z gazu i mogą nawet zatkać regulatory. Rozwiązaniem, które świetnie chroni instalacje przed szkodliwym działaniem oleistych cząsteczek są filtry gazu Truma. Na czym polega ich działanie? Filtry po zamontowaniu wyłapują cząsteczki i odseparowują je. Następnie trafiają one do wkładki filtracyjnej i tam pozostają. Dzięki temu zyskujesz pewność, że instalacja gazowa nie będzie zapchana. Zanieczyszczone wkładki należy wymieniać – można to robić bez problemu podczas standardowej wymiany butli gazowej. Warto wiedzieć, że stosowanie filtrów gwarantuje dłuższą żywotność instalacji gazowej, a dla osób posiadających własnego kampera czy przyczepę kempingową ma to kluczowe znaczenie. Proponowane przez nas filtry do gazu marki Truma nadają się do stosowania przy butlach z propanem-butanem. Filtry gazowe są bardzo proste w wymianie i nawet niewprawiona osoba poradzi sobie z nimi bez najmniejszego problemu.

Zużycie gazu w kamperze

Zastanawiasz się, na jak długo wystarczy Ci jedna butla gazowa w kamperze lub przyczepie kempingowej? W dokładnych wyliczeniach z pewnością pomoże miernik zawartości butli. Dzięki niemu będziesz mógł na bieżąco kontrolować średnie zużycie gazu  podczas wyjazdu. To istotne, ponieważ dzięki temu możesz przewidzieć, kiedy należy zadbać o wymianę butli gazowej. Miernik dostępny w naszym sklepie z akcesoriami kempingowymi umożliwia swobodne wykonywanie pomiarów nawet dla butli do 11 kilogramów.