Filter

Butla gazowa jest jednym z bardziej przydatnych akcesoriów na kempingu. Jest ekonomiczna i umożliwia wygodne korzystanie z kuchenki czy grilla w kamperze czy przyczepie kempingowej. Warto jednak wiedzieć, żeby stosowanie butli w trasie było bezpieczne, należy zadbać o dodatkowe akcesoria. O czym mowa?

Czym jest reduktor gazu?

Reduktor gazu to krótko mówiąc zawór, który służy do regulowania ciśnienia. Warto wiedzieć, że o ile  w butli ciśnienie może być spore, o tyle w urządzeniach, z których korzystamy (np. w kuchenkach gazowych) powinno ono być znacznie niższe. I właśnie po to stosuje się reduktory gazu, które pozwalają obniżyć ciśnienie do tak zwanego roboczego.

Reduktor gazu powinien być dobrany do typu butli. Warto wybierać konkretne modele sprawdzonych marek – w końcu to zapewnia bezpieczeństwo zarówno Tobie, jak i pozostałym podróżującym. Przy zakupie akcesoriów kempingowych do kampera czy przyczepy, poza reduktorem warto też od razu zaopatrzyć się w wąż gazowy. Jest on niezbędny do tego, by podłączyć kuchenkę do butli z gazem. Profesjonalny asortyment gwarantuje możliwość samodzielnego obsługiwania gazu w przyczepie kempingowej. Pamiętajmy o tym, że butle LPG można napełniać praktycznie na większości stacji benzynowych w Europie. Dzięki temu nawet jeśli planujecie dłuższą wyprawę, to korzystanie z gazu nie będzie żadnym problemem. Po wykorzystaniu całego zapasu będziecie mogli uzupełnić go w dowolnym miejscu. Prosto, szybko i wygodnie!

Reduktory gazu w przyczepach kempingowych

Sklep z akcesoriami kempingowymi umożliwia wybór spośród bogatego asortymentu gadżetów i niezbędnych dodatków do obsługi butli gazowej na kempingu. Posiadamy różne modele węży do gazu oraz reduktorów. Pomożemy dobrać je do Waszego kampera czy przyczepy kempingowej, by cała instalacja pozostała bezpieczna dla osób przebywających na kempingu. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą sklepu z akcesoriami kamperowymi CarGO! W naszym sklepie znajdziecie również butle gazowe kompozytowe, doskonałe do kamperów i przyczep kempingowych.