Filter

Bagażniki na dyszel – aktywne podróżowanie

Przewaga kamperów nad zwykłymi środkami transportu (małymi samochodami osobowymi) jest ogromna! Gwarantują one nie tylko większą przestrzeń, która umożliwia swobodne przemieszczanie się między krajami i spędzanie dużo czasu w podróży, ale też oferują dodatkowe udogodnienia. Jednym z nich jest możliwość zabrania ze sobą rowerów w trasę – w dodatku nie dwóch, ale czterech!

Rowerowe zwiedzanie Europy

Dlaczego warto zabrać ze sobą rowery w trasę? Z prostego powodu. W Europie zdecydowanie nie brak przepięknych i wygodnych tras rowerowych, z których można korzystać zarówno czysto rekreacyjnie, jak i nieco bardziej profesjonalnie. Niezależnie od tego, która opcja jest Wam bliższa, koniecznie rozważcie zabranie ze sobą rowerów. Dzięki nim bez problemu zwiedzicie miejsca, do których nie da się wjechać kamperem (a zresztą – po co wjeżdżać np. na przepiękne, nadmorskie ścieżki, skoro można zwiedzić je pieszo lub właśnie rowerem) i napawać się przepiękną okolicą?

Jak wybrać bagażnik na rowery do kampera?

Bagażniki na rowery to akcesoria do kamperów i przyczep kempingowych, które nieco kosztują. Z tego względu warto dobrze przemyśleć wybór, by później nie żałować straconych pieniędzy. My polecamy sprawdzone modele: Thule Caravan Light oraz Superb. Pierwszy model jest lekki i poręczny, dlatego dobrze sprawdzi się w zestawieniu z mniejszymi kamperami. Jego dużą zaletą są odbojniki piankowe, które skutecznie chronią rower przed uszkodzeniem podczas transportu. Druga propozycja, czyli bagażnik Thule Caravan Superb jest przeznaczony do transportu dwóch rowerów, chociaż montaż dodatkowej, trzeciej szyny umożliwi zabranie jeszcze jednego roweru w podróż. To model, który posiada platformę dodatkowo wzbogaconą zamkiem. Dzięki temu zyskujesz pewność, że rowery nie będą przesuwały się podczas transportu. Polecamy bagażniki wszystkim, którzy lubią spędzać wakacje aktywnie i od leżenia nad basenem wolą eksplorację nowych miejscowości i wiosek na własną rękę!