Filter

Platformy transportowe – zabierz rower na kemping!

Podczas podróży cenisz sobie niezależność i aktywność? W takim razie opcja zabrania ze sobą rowerów na kemping z pewnością Cię zainteresuje! Nowoczesne kampery umożliwiają swobodne i bezproblemowe przewożenie rowerów czy skuterów w bezpieczny sposób. W jaki sposób? Dzięki platformom transportowym.

Zamiast bagażnika

Jeśli nie chcesz kupować bagażnika do rowerów, to platforma transportowa może być rozwiązaniem dla Ciebie. Takie urządzenie wyróżnia zmienna głębokość, która umożliwia zabranie ze sobą nawet 5 rowerów! Jeśli więc podróżujesz z całą rodziną albo planujesz zabrać na wyprawę paczkę przyjaciół, ta opcja będzie zdecydowanie warta rozważenia. Warto podkreślić, że platformy transportowe mają sporą ładowność (nawet do 150 kilogramów), ale przy tym same są stosunkowo lekkie, dzięki czemu nie zwiększają znacząco masy całkowitej pojazdu. Przykładowo, platforma transportowa Sawiko Ligero II, której można używać do przewożenia roweru lub skutera, ma masę własną około 29 kilogramów. Oczywiście, jeśli nie potrzebujesz platformy do transportowania aż 5 rowerów, to możesz kupić mniejszy model, na przykład o ładowności do 60 kilogramów. Taki model pomieści maksymalnie 3 zwykłe rowery albo 2 e-rowery. Zastanawiasz się, czy uchwyt rowerowy będzie pasował do Twojego pojazdu kempingowego? Spokojnie – platformę można bez problemu obniżać za pomocą panelu sterowania. To też ułatwia załadowanie i zabezpieczanie na niej rowerów.

Czy warto kupić platformę transportową?

To zależy. Jeśli nie wyobrażacie sobie wakacji bez ruchu i uwielbiacie zwiedzać okolicę na dwóch kółkach, to zdecydowanie warto! Masa małej platformy w połączeniu z 2-3 rowerami nie wpływa znacząco na ładowność, a za to zapewnia mnóstwo dodatkowych atrakcji już na wakacjach. Dla nas to świetne rozwiązanie, które umożliwia zwiedzenie większego obszaru w krótszym czasie! A że jazda na rowerze jest przyjemnością samą w sobie, to już chyba nie trzeba tego tłumaczyć, prawda?