Filter

Podpory do kamperów i przyczep kempingowych

Podróżowanie pojazdami kempingowymi często wiąże się z zatrzymywaniem w miejscach wyróżniających się przepięknym krajobrazem. To dość zrozumiałe, warto jednak spojrzeć na takie tereny z innej perspektywy. Niestety, bardzo często wiążą się one z nierówną nawierzchnią, która może zaszkodzić naszemu kamperowi czy przyczepie kempingowej. Na szczęście pojazdy można chronić przed problemami dzięki zastosowaniu podpór, które zapewniają stabilność zarówno na asfalcie, jak i na leśnej drodze.

Podpory manualne czy automatyczne?

W naszym sklepie znajdziesz oba typy podpór. Manualne wyróżniają się solidnym wykonaniem i łatwą instalacją, z którą powinien poradzić sobie każdy. Wystarczy wykonać tylko pół obrotu, by uzyskać pozycję podparcia. Warto jednak podkreślić, że podpory manualne są dedykowane do pojazdów z ramą AL-KO, dlatego jeśli poszukujesz podpory odpowiedniej do rożnych typów samochodów, wybierz tę automatyczną. Jest ona wyposażona aż w cztery silniki, które w pełni przejmują stabilizację pojazdu i zapewniają bezpieczeństwo nawet na nierównym gruncie. Automatyczne podpory można stosować na dwa sposoby: jako wsparcie dla tyłu kampera lub jako pełen system, do stosowania zarówno z przodu, jak i z tyłu.

W jakim celu stosuje się podpory?

Niestabilne podłoże może prowadzić do przechyłów kampera. To nie tylko wpływa niekorzystnie na rozłożenie ciężarów, ale też jest wyraźnie odczuwalne we wnętrzu pojazdów. Nierówne podłoże utrudnia wykonywanie codziennych czynności, warto więc zadbać o ustabilizowanie kampera lub przyczepy za pomocą podpór. Warto podkreślić, że takie podpory ważą kilkadziesiąt kilogramów, więc należy uwzględnić je w ramach bagażu, by nie przekroczyć całkowitej, dopuszczalnej masy  pojazdu. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem którejś z podpór, zachęcamy do kontaktu. Produkty dobieramy indywidualnie „na zamówienie” – dzięki temu możemy zagwarantować, że kupione u nas podpory będą całkowicie bezpieczne. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu z akcesoriami kempingowymi CarGO!