Filter

Markizy dachowe – nasz wybór na wakacje

Odkąd raz podczas jednego z wyjazdów wypróbowaliśmy markizę dachową, tak teraz nie wyobrażamy sobie bez niej wakacji! Dlaczego? Cóż, odpowiedź jest bardzo prosta. Markiza zwiększa przestrzeń przed kamperem, którą można wykorzystać na naprawdę różne sposoby! Dzięki markizie możecie chociażby cieszyć się posiłkami spożywanymi na zewnątrz nawet wtedy, gdy pada deszcz. Jakie akcesoria do kamperów i przyczep kempingowych najlepiej wybrać, by cieszyć się doskonałym zadaszeniem? Sprawdźcie sami!

Obszar zacienienia

Przy wyborze markizy warto zwrócić na to, jaki obszar pokryje. Im większa markiza, tym większe zacienienie – warto o tym pamiętać. Dlaczego? Pod małą markizą zmieści się stół, ale jeśli zaprosicie gości do wspólnego grillowania, to zadaszenie szybko może się skończyć. Z tego względu mimo wszystko lepiej inwestować w większe markizy, na przykład takie o przedłużeniu do 3 metrów. Duże markizy zwykle można kupić w komplecie z silniczkami, które ułatwiają rozwijanie materiału. Prosto, efektownie i wygodnie!

Dodatkowe udogodnienia

Warto wiedzieć, że markizy można też kupić w nieco bardziej rozbudowanej formie, to znaczy z dodatkowo zabezpieczonym frontem i bokami. Dzięki temu markiza do kamperów i przyczep kempingowych chroni przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi nie tylko z góry, ale też z boku! Takie markizy wykonano z materiałów wodoodpornych i wiatroodpornych, dlatego możecie śmiało spędzić wieczór na zewnątrz przy herbacie nawet wtedy, gdy deszcz nie przestaje padać. Nie musicie obawiać się ewentualnego montażu dużych markiz – zostały skonstruowane w taki sposób, że nawet jedna osoba poradzi sobie z tym bez problemu; rozłożenie markizy zajmie około 20 minut i nie wymaga zaangażowania pozostałych członków rodziny! Zachęcamy też do zwrócenia uwagi na to, czy markizy posiadają ewentualne okna, a jeśli tak, to czy zostały wzbogacone o moskitiery. Dzięki temu będziecie mogli cieszyć się siedzeniem na świeżym powietrzu bez obawy o ataki uporczywie atakujących komarów!