Filter

Jak ogrzewać kampera i przyczepę kempingową?

Turystyka caravaningowa staje się popularna już nie tylko w okresie wiosenno-letnim, ale również jesienno-zimowym. To budzi wiele pytań między innymi o to, jak zapewnić ciepło w pojeździe kempingowym, gdy na zewnątrz temperatury oscylują wokół zera (lub nawet są na minusie). W odpowiedzi na te wątpliwości, zebraliśmy informacje dotyczące najlepszych urządzeń grzewczych do kamperów oraz do przyczep kempingowych. Sprawdź szczegóły!

 Piecyk czy bojler?

W pojazdach kempingowych można zastosować różne urządzenia grzejące. Podróżujący najczęściej wybierają albo bojler, albo piecyk. Oba rozwiązania mają swoje zalety, warto więc przyjrzeć im się bliżej. Bojlery są dobrą opcją do stosowania w tych pojazdac,, w których miejsce na montaż sprzętów jest bardziej ograniczone. Mowa na przykład o małych kamperach albo vanach. Bojlery bardzo często łączą w sobie funkcję zarówno urządzeń ogrzewających pojazd, jak i tych, które podgrzewają wodę. Zwykle są one również zaprojektowane w taki sposób, by nie zabierać zbyt wiele miejsca, co czyni je świetnymi gadżetami do stosowania w pojazdach o bardzo ograniczonych przestrzeniach.

Piecyki mają zazwyczaj nieco większe gabaryty i spełniają tylko jedną funkcję: ogrzewają kampera lub przyczepę kempingową. Jednocześnie wyróżniają się znakomitą wydajnością i niezawodnością. Piecyki do ogrzewania pojazdu kempingowego gwarantują optymalne rozprowadzenie ciepła we wnętrzu kampera dzięki dmuchawom.

Sterowanie systemem grzewczym

Warto też zwrócić uwagę na udogodnienia, które ułatwiają obsługę systemów grzewczych w kamperach czy przyczepach kempingowych. Pod tym względem szczególnie przydatne są aplikacje na telefon, które umożliwiają zdalne sterowaniem ogrzewaniem pojazdu. Za pomocą aplikacji możesz włączyć ogrzewanie w kamperze nawet wtedy, gdy przebywasz poza nim. Dzięki temu po powrocie z wieczornego spaceru będziesz mógł cieszyć się przyjemnym, nagrzanym wnętrzem nawet w środku zimy.  Prosto i wygodnie – tak, jak lubimy najbardziej! Aplikacja jest dostępna dla każdego – można zainstalować ją praktycznie w kilka sekund.