Filter

Czystość w kamperze – o czym warto pamiętać?

Dbanie o czystość w kamperze nie jest trudne, z pewnością jednak wymaga systematyczności. Dzięki temu unikniesz gromadzenia się nieprzyjemnych zapachów czy trudnych do usunięcia osadów. Aby w pełni cieszyć się wakacjami, zadbaj przede wszystkim o czystość w toalecie. Do tego przyda Ci się kilka preparatów. Dowiedz się, co warto kupić przed wyruszeniem w podróż!

Płyn do wody szarej do kampera

Po pierwsze – płyn do wody szarej, czyli takiej, która spływa ze zlewu czy z prysznica. Płyn Thetford zapobiega namnażaniu się bakterii w wodzie i tworzeniu się nieprzyjemnego zapachu. Dzięki temu szara woda pozostaje świeża przez dłuższy czas – spokojnie zdążysz ją opróżnić podczas kolejnego postoju.

Czysta toaleta w kamperze

W podróży z pewnością przyda Wam się preparat do czyszczenia muszli klozetowej. Pamiętaj, że w kamperze należy stosować chemię stworzoną z myślą o warunkach outdoorowych. Nie używaj uniwersalnej chemii domowej, by nie uszkodzić zbiorników. Thetford to marka caravaningowa, która oferuje spraye do odświeżania muszli klozetowej. Świetnie sprawdzają się zwłaszcza do toalet, które nie posiadają zintegrowanego zbiornika na wodę do spłukiwania.

Aby zadbać o świeży i czysty zapach w toalecie, koniecznie stosuj również skoncentrowany środek do zbiorników na fekalia. Preparat Duo Tank Cleaner od Thetford pozwala na skuteczne usuwanie kamienia, osadów i tłuszczów zbierających się wewnątrz zbiornika. Dzięki temu nie musisz go szorować wewnątrz, by zapewnić mu optymalną czystość. Co ważne, preparat wystarczy używać zaledwie 2-3 razy w roku, dlatego można stosować go okresowo, np. przed i po rozpoczęciu sezonu.

Chemia do kampera – preparat do mycia wszystkich powierzchni

Jeśli chcesz zadbać o odświeżenie kampera przed rozpoczęciem sezonu,  wybierz preparat WOSHUP! Easy Peacy do sprzątania wszystkich powierzchni. To środek, który skutecznie radzi sobie z kurzem, tłustymi plamami czy uporczywymi zabrudzeniami. Może być jednocześnie stosowany do mycia szafek,  podłóg, mebli, a nawet karoserii. To idealne rozwiązanie na wakacje outdoorowe- kupujesz jeden środek i sprzątasz nim wszystkie powierzchnie!