Filter

Najazdy i kliny – poziomowanie pojazdu kempingowego

Trudno jest wypoziomować przyczepę kempingową bez zastosowania najazdów i klinów wspomagających. Dzięki takim urządzeniom można z łatwością poziomować przyczepy kempingowe. Nie da się ukryć, że kwestia wypoziomowania pojazdów caravaningowych odgrywa olbrzymią rolę i bez tego nie można mówić o ich prawidłowym użytkowaniu. W jaki sposób poziomować przyczepę kempingową?

Najazdy i kliny – akcesoria do przyczep kempingowych

Niezbędne do tego są najazdy i kliny, czyli urządzenia wspomagające poziomowanie. Stosuje się je po to, by zapobiec przemieszczaniu i nachylaniu się pojazdu. W jakim celu wykonuje się taką czynność? Pojazd kempingowy musi być dostosowany do podłoża, ponieważ jeśli o to nie zadbamy, to będziemy odczuwać dyskomfort we wnętrzu – brak poziomowania odczuwa się chociażby podczas leżenia w łóżku. Najazdy i kliny pozwalają również zadbać o lepszą żywotność przyczepy kempingowej, dlatego zdecydowanie warto w nie zainwestować i korzystać z ich pomocy podczas każdej przygody caravaningowej. Pamiętajmy o tym, że bardzo rzadko podłoże jest idealnie równe, a każde zakrzywienie powierzchni może skutecznie utrudniać wypoczynek. Najazdy i kliny powinny więc być wyposażeniem obowiązkowym do przyczepy kempingowej dla wszystkich osób, które podróżują regularnie i cenią sobie duży komfort.

Jak dobrze wypoziomować kampera lub przyczepę kempingową?

Do tego używa się najazdów dostosowanych pod model danego pojazdu. Większość klinów jest dostosowana do udźwignięcia naprawdę dużych ciężarów (np. do 5 ton), więc to nie będzie problemem. Kupując najazdy, należy jednak zwrócić uwagę na ich wysokość, ponieważ przy różnym podłożu może mieć ona szczególne znaczenie. Przed zakupem warto skontaktować się ze specjalistą od akcesoriów kempingowych CarGO!, który doradzi przy wyborze odpowiedniej asortymentu. W naszym sklepie znajdziesz kilka modeli najazdów oraz klinów odpowiednich do różnych typów pojazdów. Zapraszamy do kontaktu wszystkich zainteresowanych!