Filter

Bojlery do kampera – ciepła woda poza domem

Bojlery pozwalają rozwiązać problem z dostępem do ciepłej wody w kamperach i przyczepach kempingowych. Teraz nawet stacjonując w dziczy, bez dostępów do mediów na postoju możesz cieszyć się gorącym prysznicem w zaciszu własnego pojazdu kempingowego!

Jaki bojler do kampera?

Przed zakupem konkretnego modelu proponujemy zapoznać się z ofertą sklepów z akcesoriami kempingowymi. Warto wiedzieć, że tradycyjne bojlery stosowane w domach raczej nie sprawdzą się w wydaniu mobilnym – są większe i cięższe, a przecież w kamperach i przyczepach nie wolno przekraczać dopuszczalnej masy całkowitej. Warto więc wybrać takie bojlery, które są dostosowane do warunków outdoorowych również swoją wielkością. W naszej ofercie nie brak specjalnych ogrzewaczy odpornych zarówno na ciepło, jak i na korozję, co sprawia, że doskonale sprawdzają się w trasie.

Wydajne bojlery do kampera

Warto podkreślić, że bojlery mobilne wyróżniają się bardzo dużą wydajnością. Wiele z nich zostało zaprojektowanych w taki sposób, by chronić kocioł przed utratą ciepła. To ma duże znaczenie na przykład w sytuacji, gdy z pojazdu kempingowego korzysta sześć osób. Specjalna izolacja zastosowana w bojlerach sprawia, że temperatura w nich spada zaledwie o o 1 ° C na godzinę. Dzięki temu każdy będzie mógł skorzystać z prysznica w komfortowych warunkach.

Bojlery do kampera wyróżniają się też niską masą. Przykładowo, podgrzewacze dostępne w naszym sklepie z akcesoriami kempingowymi ważą przeciętnie od 1,5 kg do 15 kg (w przypadku największych modeli). Stosunkowo niewielka waga gwarantuje możliwość swobodnego pakowania bagażu bez martwienia się przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej.

Jak wybrać bojler mobilny?

Bojlery najlepiej dobierać indywidualnie do każdego pojazdu. Niektóre urządzenia tego typu działają wielofunkcyjnie i umożliwiają nie tylko ogrzewanie wody, ale też wnętrza, co może mieć znaczenie np. dla osób, które często podróżują w okresie jesienno-zimowym. Przed zakupem warto więc skonsultować się ze specjalistą, który doradzi wybór najlepszego dla Ciebie sprzętu kempingowego.