Filter

Zawieszenie pneumatyczne na zamówienie

Zawieszenia pneumatyczne to luksusowe rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej kierowców. I nic dziwnego – taki typ zawieszenia znacząco poprawia stabilność pojazdu nawet na wyboistej drodze, dzięki czemu przejazd jest bardziej komfortowy. Czym dokładnie jest zawieszenie pneumatyczne?

Czym wyróżnia się zawieszenie pneumatyczne?

Mówiąc najprościej, to typ zawieszenia zsynchronizowanego z elektroniką, który reaguje na potrzeby samochodu w zależności od prędkości i stanu drogi. Zawieszenie dostosowuje miękkość do warunków na drodze, co znacząco wpływa na komfort jazdy. W zawieszeniu pneumatycznym wykorzystuje się elementy poduszkowe, które wypełnia się powietrzem za pomocą kompresorów. W momencie, gdy auto wjedzie na wyboistą drogę, poduszka urośnie i zamortyzuje wstrząs odczuwalny we wnętrzu pojazdu. Czy warto zainwestować w zawieszenie pneumatyczne? Zdecydowanie tak! Odpowiednio serwisowane i zadbane może służyć nam przez wiele lat i mieć ogromny wpływ na wygodną jazdę kamperem.

Jakie są zalety stosowania zawieszenie pneumatycznego?

Przede wszystkim należy wspomnieć o lepszej stabilności pojazdu i zmniejszeniu przechyłów bocznych, co wpływa też na bezpieczeństwo jazdy z kamperem czy z przyczepą kempingową. Zawieszenie pneumatyczne wspiera również poziomowanie pojazdu podczas postoju, co też ma duże znaczenie przy jeździe kamperem czy przyczepą kempingową. Nierówne powierzchnie sprawiają, że takie pojazdy często wymagają wzmocnienia klinami w celu uzyskania równego podłoża. Zawieszenie pneumatyczne może zniwelować efekt nierówności i dzięki temu stosowanie dodatkowego wspomagania nie będzie konieczne.

Czy zawieszenie pneumatyczne jest bezpieczne?

Tak. Taki produkt wykonujemy na zamówienie, z uwzględnieniem specyfiki Twojego pojazdu. Dzięki temu zyskujesz pewność, że zawieszenie będzie dostosowane indywidualnie do potrzeb kampera. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zamówieniu indywidualnym, zachęcamy do kontaktu – nasi specjaliści rozwieją wątpliwości oraz opowiedzą o szczegółach.