Filter

Najlepsze klimatyzatory dachowe do pojazdów kempingowych

Rosnące z roku na rok temperatury sprawiają, że coraz trudniej wyobrażać sobie wakacje bez używania klimatyzatorów, zwłaszcza w podróży. Jeśli wiesz, że spędzisz lato w kamperze i już zaczynasz rozglądać się za porządnym klimatyzatorem, to mamy dla Ciebie ciekawą propozycję – sprawdź jeden z naszych klimatyzatorów dachowych!

Czy warto zainwestować w klimatyzator dachowy?

Odpowiedź brzmi: zdecydowanie tak! Taki klimatyzator ma wbudowane okno, dlatego po zamontowaniu go na suficie zyskasz gwarancję, że nie stracisz dostępu do naturalnego światła. Co więcej, klimatyzatory dachowe dbają o utrzymanie komfortowej temperatury w kamperze czy przyczepie praktycznie przez cały dzień. Jeden klimatyzator zapewni optymalną temperaturę w pojeździe kempingowym o maksymalnej długości aż 7 metrów! Warto podkreślić, że oferowane przez nas urządzenia posiadają też energooszczędny tryb chłodzenia, a także regulowany nawiew z trybem automatycznym. Co więcej, dzięki zainstalowanej w nim pompie ciepła, klimatyzatora śmiało można używać przez cały rok. Przy niższych temperaturach zapewni Ci we wnętrzu kampera czy przyczepy kempingowej odpowiednią dawkę ciepła!

Wybór klimatyzatora do kampera: na co zwrócić uwagę?

Niewątpliwie jedną z najważniejszych kwestii jest wielkość klimatyzatora dachowego. Warto wybierać stosunkowo niewielkie urządzenia, ponieważ wówczas pozostawią one wystarczająco dużo miejsca na dachu na baterie słoneczne czy antenę satelitarną. Zachęcamy też do przyjrzenia się temu, czy dany model klimatyzatora może zaoferować niski prąd rozruchowy. To ważne, ponieważ wówczas zyskujesz gwarancję, że klimatyzator będzie bez problemu działał również na tych polach kempingowych, które mają stosunkowo słabe zabezpieczenie elektryczne. Wszystkie te funkcje znajdziesz między innymi w świetnym klimatyzatorze DOMETIC FRESHJET 2200! Jeśli użyjesz dwóch takich klimatyzatorów w różnych częściach pojazdu, to stworzysz odrębne strefy klimatyczne. To przydatna funkcja np. dla grupy przyjaciół, wśród których jedni preferują odpoczynek w niskich temperaturach, a inni w wysokich.