Filter

Lusterka do przyczep kempingowych – zwiększ bezpieczeństwo na drodze

Manewrowanie autem osobowym połączonym z przyczepą kempingową wymaga pewnej wprawy. Taki zestaw osiąga naprawdę sporą długość, którą należy brać pod uwagę przy przemieszczaniu się. Jednym z rozwiązań, które dobrze wspomagają podróżowanie są lusterka do przyczep kempingowych. Jak wybrać odpowiednie? 

Lusterka pomocnicze – co musisz o nich wiedzieć?

Przed zakupem wybranego modelu warto zwrócić uwagę na jego stabilność i dobrą przyczepność. Tandetne lusterka kosztują zwykle kilka, a czasem kilkanaście razy mniej niż te solidne, ale bardzo często już w trakcie pierwszej podroży okazuje się, że są bardzo niestabilne. Tym samym nie pomagają kierowcy w żaden sposób. Warto więc inwestować w takie modele, które wyróżniają się dobrą jakością – nawet jeśli kosztują nieco więcej, to będą zapewniać Ci dodatkowe bezpieczeństwo przez wiele lat. Jeśli zadbasz o takie lusterko, to będziesz mógł korzystać z niego regularnie i jego cena szybko zwróci się.

Duże znaczenie ma też aerodynamiczna konstrukcja, która może zmniejszać wibracje podczas jazdy do minimum. To wpływa na widoczność, dlatego warto dokładnie przyjrzeć się lusterkom do przyczep kempingowych przed zrobieniem zakupów. Istotna jest również kwestia wspomnianego stabilnego mocowania, ponieważ ono również może wpływać na trzęsienie lusterkiem i lepszą (lub w przypadku nieprawidłowego mocowania gorszą) widoczność.

Jak montować lusterko pomocnicze?

Oferowane przez nas lusterka pomocnicze nadają się do stosowania praktycznie przy wszystkich typach samochodów. Można ich używać na dwa sposoby: nad lub pod standardowym lusterkiem. W zestawie znajdują się dwa lusterka, które umożliwiają dokładne widzenie drogi nawet podczas prowadzenia długich pojazdów i niwelują tak zwane martwe punkty.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania co do funkcjonowania lusterek do przyczep kempingowych, zachęcamy do kontaktu. Nasi specjaliści od akcesoriów kempingowych chętnie rozwieją wszelkie wątpliwości.