Filter

Manewrowniki na kempingu – ciesz się komfortem parkowania

Cenisz sobie spędzanie urlopu na łonie natury, ale każdorazowe manewrowanie przyczepą na kempingu wywołuje w Tobie spore pokłady stresu? Spokojnie – istnieje sposób, który raz na zawsze zaoszczędzi Ci nerwów chociaż w tym aspekcie. Manewrowniki to wspaniały, przydatny na kempingu gadżet, dzięki któremu można ustawić przyczepę w dowolnym miejscu i pod dowolnym kątem!

Jak działają manewrowniki?

Mówiąc najprościej – manewrowniki to takie urządzenia, które umożliwiają swobodne ustawienie i przesunięcie przyczepy kempingowej. Są one dostosowane do podnoszenia dużych ciężarów – manewrownik bez problemu porusza przyczepy kempingowe o masie nawet do 2000 kilogramów. Jeśli poszukujesz manewrownika do przyczepy jednoosiowej, polecamy model Truma Mover SR, znany i doceniany przez kamperowiczów. Umożliwia on ustawienie kąta nachylenia wzniesienia do 13%, a ponadto jest też zabezpieczony przed korozją, odporny na olej, sól i wilgoć.

Zalety manewrownika na kempingu

Dużą zaletą tego modelu jest również stosunkowo niewielka waga – manewrownik Truma Mover SR waży zaledwie 34 kilogramy, co sprawia, że jest najniższy w swojej klasie. Jakie są zalety tego manewrwownika? Przede wszystkim, umożliwia dopinanie i odpinanie przyczepy bez najmniejszego wysiłku. Co więcej, manewrwownik gwarantuje możliwość obrócenia przyczepy kempingowej wokół własnej osi (czyli dokładnie o 360°), a dodatkowo wyróżnia go też bardzo stabilne połączenie radiowe. Warto podkreślić, że w naszej ofercie znajdziecie też manewrowniki dedykowane przyczepom dwuosiowym – tu na pewno warto wskazać model Truma Mover XT2, który z kolei został stworzony z myślą o przyczepach kempingowych o maksymalnej masie 2400 kilogramów. Ten model został również wyposażony w funkcję automatycznego zatrzymania, a także w funkcję automatycznego, mechanicznego odpięcia np. na wypadek rozładowania akumulatora przyczepy kempingowej.