Filter

Haki holownicze do kamperów – najlepszy wybór

Haki holownicze to obowiązkowa inwestycja kempingowa dla wszystkich, którzy rozważają zakup przyczepy kempingowej. To właśnie dzięki odpowiednim hakom można bez problemu transportować przyczepę do wybranego miejsca. Oczywiście, nie jest to jedyne zastosowanie haków – sprawdź, co jeszcze warto o nich wiedzieć!

Haki holownicze na kempingu – wielofunkcyjność

Choć o funkcji holowania przyczepy nie trzeba się szczególnie rozpisywać, to warto podkreślić, że haki można wykorzystać też na wiele innych sposobów. Przykładowo, haki holownicze nadają się również do zaczepienia rowerów. To umożliwia znaczące poszerzenie aktywności podczas wakacji na kempingu. Dzięki zabraniu rowerów będziecie mogli zwiedzać również te miejsca, do których nie da się wjechać kamperem! Do haków można zresztą podpiąć nie tylko standardową przyczepę kempingową, ale również przyczepę, na której przewozi się łódki czy quady.

Hak holowniczy – o czym trzeba pamiętać?

Zakupiłeś hak do Twojego pojazdu kempingowego? Nie zapomnij o bardzo ważnej rzeczy, czyli o podpięciu go do elektryki samochodu. Dzięki temu sterowanie światłami przyczepy kempingowej będzie odbywać się bez problemu! Nie wolno ignorować podpięcia haka do elektryki, ponieważ w przeciwnym wypadku może to zakończyć się uszkodzeniem elektryki Twojego pojazdu. Warto również wziąć pod uwagę fakt, że samochód z zamontowanym hakiem musi przejść kontrolę w Stacji Kontroli Pojazdów.
Jeśli planujesz zamontować hak holowniczy w swoim pojeździe, zwróć uwagę na to, czy istnieje możliwość zdemontowania go. Warto wiedzieć, że o ile w nowszych pojazdach nie stanowi to żadnego problemu, o tyle już w tych starszych nie ma opcji demontażu haka. To może być kłopotliwe np. w niektórych miastach europejskich, w których zakazuje się podróżowania z samym hakiem holowniczym bez przyczepy.