Filter

Okna i akcesoria do kamperów

Nowoczesne kampery są projektowane w taki sposób, by wpuszczać do środka jak najwięcej światła. Jeśli planujesz przeprowadzenie remontu swojego pojazdu kempingowego, to pamiętaj, by zadbać o odpowiednie okna oraz akcesoria, które zapewnią Ci komfortowy wypoczynek.

Jakie okna do kampera?

W kamperach popularnych rozwiązaniem są m.in. okna dachowe. Niektórzy decydują się na usunięcie ich i wstawienie w tym miejscu klimatyzatora dachowego. Jeśli jednak nie chcesz pozbyć się dodatkowego dostępu do światła, to wybierz klimatyzator podławkowy i pozostaw okno dachowe w klasycznej formie. Jeśli z kolei poszukujesz okna na wymianę, to polecamy jedną z naszych opcji extra, np. okno dachowe z podświetleniem. Dzięki niemu zyskasz dodatkowe źródło światła, które wieczorem może stworzyć bardzo przyjemny klimat w kamperze czy w przyczepie kempingowej. Dużą zaletą nowoczesnych okien dachowych do kampera jest łatwość instalacji – nie trzeba w niczym wiercić, by zamontować takie okno bez najmniejszego problemu.

Akcesoria okienne przydatne na kempingu

Wśród akcesoriów kempingowych, bez których nie wyobrażamy sobie podróży na pewno warto wspomnieć o roletach z moskitierą. To wielofunkcyjne rozwiązanie z jednej strony gwarantuje ochronę przed promieniowaniem słonecznym, a z drugiej przed insektami garnącymi się do światła. Jednocześnie dzięki rolecie można ochronić się przed niepożądanymi spojrzeniami i zapewnić sobie większą prywatność. Takie rolety bardzo przydają się również osobom, które podróżują z dziećmi i potrzebują dodatkowego zaciemnienia wnętrza na przykład podczas południowej drzemki.

Opcją wartą rozważenia jest również montaż rolety przedniej, która pomaga w zaciemnieniu wnętrza. Roleta skutecznie chroni przed działaniem szkodliwego promieniowania słonecznego, a jednocześnie zapobiega nagrzewaniu i wyziębianiu wnętrza.  Wszystko to dzięki specjalnemu aluminium o budowanie zbliżonej do plastra miodu. Przyciemniony ekran zapewnia też większą dyskrecję na bardzo obleganym kempingu.