Filter

Chemia do kampera – zachowaj czystość podczas podróży

Niezależność w podróży wiążę się również z koniecznością zadbania o porządek w kamperze czy przyczepie kempingowej. Na szczęście dzięki odpowiednim środkom do czyszczenia stworzonym z myślą o kempingach, zachowanie porządku w kamperze nie powinno być żadnym problemem. Sprawdź, w jakie akcesoria chemiczne warto zaopatrzyć się przed wyjazdem na kemping!

Jak czyścić toaletę na kempingu?

Jeśli nigdy nie jeździliście kamperem, to przed wyjazdem powinniście zapoznać się z podstawowymi informacjami. Przede wszystkim – w kamperowej toalecie stosuje się specjalny papier, który z łatwością rozpuszcza się w wodzie i dzięki temu zapobiega zatykaniu się toalety. To znacząco ułatwia późniejsze opróżnianie kasety. Aby cieszyć się czystą toaletą przez cały urlop, polecamy również stosować płyn do codziennego użytku, który skutecznie zapobiega tworzeniu się osadu. Co więcej, płyn przyspiesza też rozkład papieru w zbiorniku na ścieki oraz zmniejsza gromadzenie się gazów. Warto też podkreślić, że ten środek do toalet zapobiega zamarzaniu fekaliów oraz gwarantuje rozprzestrzenianie się przyjemnego, lawendowego zapachu. Jeśli często podróżujecie zimą, to z pewnością warto się też zaopatrzyć w specjalistyczny płyn, który uniemożliwia zamarzanie wody toaletowej. Środek ten chroni wodę przed zamarzaniem nawet do -50 stopni Celsjusza!

Porządek w toalecie na kempingu

Na kemping z pewnością warto zabrać ze sobą środek do dezynfekcji systemów wodnych. Nasz płyn Despur gwarantuje całkowite usuwanie wapnia, szlamu i smug, a przy tym dba o dezyfenkcję systemu wodnego. W podróż niewątpliwie warto również zabrać produkt do czyszczenia okien oraz środek do czyszczenia szkła akrylowego, który znakomicie czyści też powierzchnie wykonane ze stali nierdzewnej.

Podsumowując – do kampera czy przyczepy kempingowej nie warto kupować zwykłych, drogeryjnych środków chemicznych. Na kempingu należy stosować środki specjalistyczne – warto zaopatrzyć się w nie w sklepie z akcesoriami kempingowymi.