Filter

Akcesoria samochodowe – zadbaj o bezpieczeństwo

Wyjazd na wakacje pojazdem kempingowym nie oznacza, że możemy zrezygnować z podstawowych zasad bezpieczeństwa. Nadal musimy pamiętać o tym, by auto było sprawne, miało aktualny przegląd i zostało wyposażone w elementy, które zadbają o bezpieczeństwo nasze oraz innych użytkowników na drodze.

Poziomowa drabina teleskopowa do kampera

Jeśli przewozisz rzeczy na dachu kampera, powinieneś zaopatrzyć się w odpowiednią drabinę teleskopową. Ułatwia ona bezpieczne ściąganie bagażu z wysokości, a ponadto dba o stabilność. Jej dużą zaletą jest też kompaktowy rozmiar, który ułatwia transport drabiny. W kamperach i przyczepach kempingowych kompaktowość sprzętów odgrywa ogromną rolę –  im mniej zagracania przestrzeni, tym lepiej.

Znaki ostrzegawcze do samochodu

Warto podkreślić, że w niektórych krajach europejskich wskazane jest stosowanie obowiązkowych znaków ostrzegawczych do ładunków doczepianych do pojazdu. Jednocześnie inne znaki obowiązują na przykład we Włoszech, a inne w Hiszpanii. Stosowanie zabronionego znaku może skończyć się mandatem, dlatego jeśli często podróżujecie pomiędzy różnymi państwami, to niewątpliwie warto dobrze zapoznać się z obowiązującymi tam przepisami i zaopatrzyć się w znaki, które uchronią przed ewentualnymi problemami prawnymi.

Akcesoria do bagażników kampera

Wśród istotnych akcesoriów kempingowych należy wyróżnić też zestawy rozbudowujące, które najczęściej stosuje się przy bagażnikach. Umożliwiają one swobodne przewożenie rowerów, dlatego zdecydowanie zachęcamy Was do zakupienia tych akcesoriów. Wyprawy rowerowe są jedną z najlepszych opcji na kempingach – dzięki nim można swobodnie zwiedzać również te miejsca, do których nie da się wjechać kamperem np. z uwagi na wąskie ulice. Rowery gwarantują możliwość bezproblemowego przemieszczania się i wykonywania aktywności fizycznej praktycznie w każdym miejscu. Dla wielu osób jest to również świetna forma relaksu –  i w ogóle nie jesteśmy tym zaskoczeni! Bagażniki do rowerów do świetny sposób na bezpieczny transport dwukołowych pojazdów kamperem.