Filter

Wakeboard – akcesoria dla fanów sportów wodnych

Wakeboarding to dyscyplina, którą żartobliwie nazywa się letnim snowboardingiem. Sport ten polega na ślizganiu się po powierzchni wody dzięki staniu na desce. W przeciwieństwie do skimboardu, w wakeboardingu stosuje się jednak nie tylko deskę, a też dodatkową linkę, która pozwala utrzymywać równowagę. Linka z kolei jest zaczepiona o specjalny wyciąg. Czasami linkę przyczepia się też do motorówki. Wakeboard to sport, który budzi ogromne emocje – nic dziwnego więc w tym, że cieszy się tak dużą popularnością. Jeśli chcecie spróbować swoich sił w ślizganiu się na wodzie, sprawdźcie, jakich akcesoria są niezbędne do uprawiania wakeboardingu!

Deska do wakeboardu

Co wyróżnia deski do wakeboardu? Przede wszystkim ważny jest ich kształt; taka deska powinna zapewniać odpowiednią zwrotność oraz przyczepność, które ułatwią utrzymanie się na powierzchni podczas ślizgania. Wybierając deski do wakeboardu warto stawiać na topowe marki, które zapewnią najlepszą jakość. Dobrze wykonana deska może Ci służyć naprawdę długo!

Istotną rolę odgrywa również sprzęt stosowany do przechowywania. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoja deska będzie odpowiednio zabezpieczona, postaw na pokrowiec marki JOBE. Pokrowce do desek wakeboardowych od JOBE są wyścielane w środku, co chroni deskę przed zarysowaniem i powstaniem uszczerbków. Dodatkowo pokrowiec posiada wiązania, które umożliwiają dodatkowe zabezpieczenie deski przed przemieszczaniem się w środku pokrowca. Polecamy pokrowce dostępne w sklepie z częściami do przyczep kempingowych oraz akcesoriami wodnymi CarGO! – u nas możesz liczyć na duży wybór!

Wakeboard – dla kogo?

Wakeboarding to dyscyplina sportu, która jest popularna wśród różnych grup wiekowych. Nauka tego sportu nie wymaga wielkich przygotowań. Tak naprawdę po jednym dniu ćwiczeń jesteście już w stanie ślizgać się na desce bez problemu, choć oczywiście im dłuższa praktyka, tym lepszą technikę osiągniecie. Wakeboard jest popularny nawet wśród dzieci! Maluchy dobrze radzą sobie ze ślizganiem się na desce, zwłaszcza jeśli treningi rozpoczynają w płytkich zbiornikach, pod okiem wykwalifikowanych trenerów. Oczywiście, wakeboard będzie znakomitą atrakcją również dla nastolatków i osób dorosłych – w końcu zabawa na wodzie nie zna ograniczeń wiekowych!